www.besimdemaku.page.tl

FEJA ISLAME ESHTE JET

a e di historin e keti femije

See the image A E DI HISTORINĖ E KĖTIJ FĖMIJE? Ky fėmijė i ėshtė katėr vjeēar, i cili sė bashku me prindėrit e tij jetojnė nė Kanada. Ai pasi nuk kishte arritur tė shkonte me babain e tij nė xhami pėr ta falė namazin e xhumasė, pėt ta zėvendėsuar kėtė namaz, mendoi nė vete dhe pastaj filloi t’i mbledhė lodrat e tij, i vendosi pas vetes dhe u doli imam qė sė bashku tė falen, sipas tij, namazin e xhumasė qė i kishte ikur nė xhami. Gjest ky qė tregon pėr shpirtdlirėsinė e fėmijės karshi Zotit dhe dashurinė e tij pėr namazin me xhematė. Kėtė foto e kishte marrė nėna e tij dhe e kishte vendosur nė internet me tė cilėn mė vonė kontaktuan disa faqe interneti tė "Facebook"-ut dhe kishin pyetur pėr tė. Ajo ishte punėtore nė njė salon pėr rregullimin e hixhabit tė grave muslimane, qė kishin migruar nė kėtė shtet. Kjo foto arriti rekorde tė pėlqimeve dhe shpėrndarjes sė saj me numra marramendės. Pėr shkak tė saj disa faqe filluan me projekte qė kanė tė bėjnė me mėsimin e fėmijėve si tė falen dhe rregullat tjera tė fesė nė pėrgjithėsi. Allahu na i bėftė edhe fėmijėt tanė qė do ta duan gjithmonė namazin me xhematė!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free